Abruka uudised 06 august 2012.a.

Tore on tõdeda, et veel üks ühine suve-nädal Abrukal on selleks korraks seljataga.

Peab ütlema, et taas-kord oli nädal tegus ja nädalalõpp sündmusterohke, ning taas kord ületasid ettevõtmised meie väikesel kodusaarel meediakünnise.

Laupäeval toimus Abruka Muuseumi Seltsi iga-aastane aruandekoosolek.

Vaadati ka üheskoos tulevikku, ehk siis mõeldi arutleti ja otsustati mida ja kuidas uuel aastal so 2013 edasi teha. Üheks tähtsündmuseks aastal 2013 saab olema kindlasti Üle-maailmne Abrukalaste kokkutulek. Võib ju küll tunduda, et sõna „Üle-maailmne“ lõhnav veidi suurushullustuse järgi, teisalt aga on ju tõsiasi, et saatuse keerdkäigud on Abruka rahvast aastatega pillutanud maailma eri paikadesse. Kui sõja-jalust mindi ellujäämise tahtest tingituna, siis nüüd minnakse, et elada ja elamiseks raha teenida. Kujundagu see saatus inimese eluteed üht- või teistviisi, koju tulla on alati tore, eriti veel siis kui sa tead, et sind koju oodatakse ja kutsutakse. Nii otsustatigi üheskoos: II üle-maailmne Abrukalaste kokkutulek toimubki 13 juuli 2013. Ühtlasi valiti ka töögrupp, kellel asja organiseerimisel kandvam roll.

Sinna kuuluvad:

Mari, Krista, Helle, Eva ja Riho. Kõik teised Abrukalased aga on teretulnud kaasaaitama, eriti need, kellel toredad mõtted, ideed ja ettepanekud pähe-turgatamas.

Veel arutleti kokkusaamisel teemal – Milline võiks olla Abruka laululava varikatus. Väljapakutavaid variante oli kaks

  1. Pooliku-, püsti asetatud paadi kujuline – sellel puudusid üheselt mõistetavad joonised ja igaüks võis arendada ettekujutistes oma fantaasijat.

  2. Pooliku- maja kujuline. Sellel lahendusel olid kaasas ka konkreetsed joonised, millel võimalike ruumide.

Kõik kes pidasid vajalikuks kohale tulla ja selles küsimuses oma valikuid ja seisukohti kaitsta, said ka selleks võimaluse.

Kohaletulnute enamus otsustas „pooliku maja“ lahenduse kasuks.

Väljatoodud plussid:

1.“Poolik maja“ sobib oma lahenduselt olemasolevate hoonetega, võttes aluseks seltsimaja.

  1. Ehitus-tehniliselt on „pooliku maja“ puhul lahendid lihtsamad ja odavamad

  2. Abiruumide kasutamine ja funktsionaalsus on“pooliku maja“ puhul parem kui paadil

  3. Projekt on sisuliselt olemas, ei pea enam selle tellimisega aega ega raha kulutama ja asjaga saab praktiliselt kohe edasi minna.

 

Pühapäeval 5 augustil aga tehti Abrukal taas-kord ajalugu

Abruka Muuseumiseltsi Majas peeti maha korralikud malelahingud. Nimelt viidi läbi esimene maleturniir vendade Tuulikute auhindadele.

Kohale olid kutsutud Saaremaa tugevamad maletajad keda Abrukal kokku lugedes sai täpselt 13

Eks Abruka oma meestelgi oli võimalus malelahinguis kaasa lüüa.

Ürituse põhi-korraldajateks olid Abruka oma mehed, kirjanikest kaksikvennad Ülo ja Jüri Tuulik

Neil ei lasunud mitte üksinda ürituse organiseerimise ja korraldamise põhikoormus, nemad panid välja ka karikad ja muud auhinnad.

Tänasega võib öelda, et ettevõtmine õnnestus.

Tänud kõigile asjaosalistele

Vendadele Tuulikutele eelkõige, Marile kindlasti, kes hoolitses osavõtjate maitsva kõhutäie ja suupistete eest ja Rihole ja Kaupole kes võistlejad saarele ja tagasi toimetasid.